· Spotřební zboží · Tamponové barvy
foto
  • foto foto foto
Zobrazit celý popis

Vynikající kvalita surovin při výrobě tamponových barev spolu s moderní recepturou zaručují, že tamponové barvy Tosh patří mezi nejvyspělejší a nejkompletnější jaké jsou momentálně na trhu. Se 15 existujícími druhy tamponových barev jme schopni vyřešit většinu požadavků pro danou aplikaci tj. na různé podklady, požadavkem na adhezi, specifickou odolnost, na schnutí či vzhled barvy. V případě že, žádná z těchto možností nebude vyhovovat lze formulovat barvu i dle požadavků zákazníka.

Tamponová barva patří k jedné z nejdůležitějších věcí v tiskovém procesu. Pro získaní dobré přídržnosti vyžaduje každý typ materiálu specifické složení pojiva. Protože je každý díl jiný tak k zajištění dobrých výsledků je nutné provést řadu testů, které zajistí úspěšnost té nejlepší možné varianty. Např. barva STE perfektně sedí materiálu ABS, ale je to ta nejlepší varianta pro Vás? Požadujete  maximální chemickou odolnost? Bude potisknutý předmět umísten v exteriéru a má odolávat vyblednutí? Je tato barba vhodná na keramiku a do myčky?

Protože jsme odborníci v daném oboru pošlete k nám díly, které chcete potisknout, specifikujte požadavky které má barva splňovat a my Vám vybereme tu nejlepší možnou variantu.

Všechny barvy TOSH jsou netoxické (NT) a v souladu se všemi evropskými standardy:

  • European Standard EN 71 part 3
  • Rohs Directive 2002/95/EC
  • REACH

 

Jednoduchý popis použitelnosti barev TOSH:


STB-NT je nejpoužívanější dvousložková tamponová barva, která zaručuje dobrou mechanickou a chemickou odolnost na různých podkladech. Rychle schne, je lesklá a má dobré krycí vlastnosti. Barva STB je obzvláště určená k tisku na předupravený polypropylen a polyetylen (PP a PE), acetáty celulózy (CA), termoreaktivní plasty, polyamidy (PA), polykarbonát (PC), polyestery a po tisku upravený polyacetal (POM). Dobrých výsledků je dosaženo i na skle, kovech a lakovaných podkladech (epoxidová nebo prášková barva).

STD-NT je dvousložková tamponová barva, která zaručuje nejlepší možnou mechanickou a chemickou odolnost. Rychle schne, je lesklá a má dobré krycí vlastnosti. Barva STD je určená k použití na materiály jako je polyamid (PA), termosety, polykarbonát (PC), předupravený polypropylen a polyetylen (PP a PE), polystyren (PS), ABS, polyester, tvrzené PVC a po tisku upravený polyacetal (POM). Dobrých výsledků je dosaženo i na skle, kovech a lakovaných podkladech (epoxidová nebo prášková barva).

STF-NT je speciálně vyvinuta tak aby splňovala rostoucí požadavky na tisk potravinářských obalů a hraček. Složení barvy je takové aby splňovalo co nejpřísnější mezinárodní standardy. Je jedno nebo dvousložková tamponová barva, pololesklá s dobrými krycími vlastnostmi a potiskovatelností. Je určená do strojů s rychlým tiskovým cyklem, pro vícebarevný tisk a pro rotační tamponový tisk.

STE-NT je jedno nebo dvousložková tamponová barva s nejširší oblastí použití a lze s ní potisknout materiály velkého rozsahu. Je pololesklá, má dobré krycí vlastnosti a potiskovatelnost. Je vhodná i pro rotační tamponový tisk. Barva STE je určená k tisku na ABS, SAN, polyamidy (PA), polykarbonát (PC), plexisklo (PMMA), tvrzené PVC, předupravený polypropylen a polyetylen (PP a PE). Dobrých výsledků je dosaženo i na některých lakovaných podkladech, papíru, dřevu a kůži.

STG-NT je rychleschnoucí jedno nebo dvousložková tamponová barva s největší ohebností a elasticitou. Je pololesklá s dobrými krycími vlastnostmi a potiskovatelností. Barva STG je určená na materiály jako je přírodní a syntetická guma, polyuretan, neopren a tkaniny z přírodních nebo syntetických vláken.

STP-NT je jednosložková tamponová barva. Pololesklá s dobrými krycími vlastnostmi a velmi dobrou potiskovatelností. Barva STP je speciálně určená k použití na nepředupravený polypropylén (PP). Dobrých výsledků je dosaženo i na materiálech jako je polystyrén (PS), papír, dřevo a kůže.

STM-NT je speciální dvousložková tamponová barva na sklo a kovy. Rychle schne, je lesklá a má dobré krycí vlastnosti. Má velmi dobrou mechanickou a chemickou odolnost. Barva STM je určená k použití na sklo, kovové a nekovové materiály (včetně eloxovaných), keramiku, porcelán a termoreaktivní pryskyřice. Dobrých výsledků je dosaženo i na různých lakovaných podkladech.

STX-NT je rychleschnoucí jedno nebo dvousložková tamponová barva. Pololesklá s dobrými krycími vlastnostmi a potiskovatelností. Je určená do strojů s rychlým tiskovým cyklem a pro vícebarevný tisk. STX jako jednosložková barva zajišťuje výbornou chemickou a mechanickou odolnost. Barva STX je určená k použití na materiály jako je ABS, SAN, polykarbonát (PC), polystyren (PS), PET, tvrzené PVC, polyamid (PA), plexisklo (PMMA) a některé termoreaktivní pryskyřice.

STL-NT je jednosložková tamponová barva, složením na vinyl-akrylové bázi. Lesklá s dobrými krycími vlastnostmi a velmi dobrou potiskovatelností. Je určená do strojů s rychlým tiskovým cyklem a pro vícebarevný tisk. Barva STL je určená k použití na materiály jako je polystyren (PS), ABS, SAN, polykarbonát (PC), plexisklo (PMMA), měkčené a tvrzené PVC. Dobrých výsledků je dosaženo i na některých lakovaných podkladech, papíru, dřevu, kůži a kožence.

STU-NT je jednosložková tamponová barva. Lesklá s dobrými krycími vlastnostmi a dobrou potiskovatelností. Je určená do strojů s rychlým tiskovým cyklem a pro vícebarevný tisk. Barva STU je určená k použití na materiály jako je ABS, SAN, polykarbonát (PC), polystyren (PS), PET, PETG, plexisklo (PMMA), měkčené a tvrzené PVC . Dobrých výsledků je dosaženo i na některých lakovaných podkladech, papíru, dřevu, kůži a kožence.

STV-NT je rychleschnoucí jedno nebo dvousložková tamponová barva, složením na vinyl-akrylové bázi. Je lesklá, má dobré krycí vlastnosti a velmi dobrou chemickou odolnost. Barva STV je určená k tisku na ABS, SAN, polykarbonát (PC), polystyrén (PS), PET, plexisklo (PMMA), tvrzené a měkčené PVC a některé termoreaktivní pryskyřice. Dobrých výsledků je dosaženo i na některých lakovaných podkladech, papíru, dřevu, kůži, polyuretanu a polyesteru.

STO-NT je jednosložková rychleschnoucí tamponová barva matného vzhledu. Díky své vysoké pigmentaci se barva vyznačuje velmi dobrou krycí schopností. Barva STO je určená k použití na materiály jako je ABS, SAN, polykarbonát (PC), polystyren (PS), plexisklo (PMMA), měkčené a tvrzené PVC. Dobrých výsledků je dosaženo i na některých lakovaných podkladech, papíru, dřevu, kůži a kožence.

STC-NT je teplem vytvrditelná jednosložková tamponová barva. Barva je lesklá s dobrou krycí schopností. Její výhodou je vysoka mechanická a chemická odolnost, která se aktivuje teplem. Tyto vlastnosti jsou pak srovnatelné s dvousložkovými barvami. Barva STC je určená k použití na sklo, keramiku, porcelán, železné a neželezné kovy (včetně eloxovaných), galvanicky upravené materiály a některé termoreaktivní pryskyřice. Dobrých výsledků je dosaženo i na smaltovaných nebo lakovaných podkladech.

STY-NT je dvousložková tamponová barva s dobrou kryvostí, lesklým a extra tvrdým povrchem, výbornou mechanickou a chemickou odolností. Rychle schne při pokojové teplotě, není náchylná ke žloutnutí a má excelentní přídržnost na hliníku a duroplastech. Pryskyřice v barvě STY je bez obsahu ftalátů, PVC a BPA. Barva STY je určená k použití na materiály jako je předupravený polypropylen a polyetylen (PP a PE), duroplasty, kovy, silikon free lakované povrchy, dřevo a papír.

STS-NT je jednosložková tamponová barva na silikonovém základu. K zaschnutí barvy dochází pouze zapečením. Barva STS je určená k použití na silikonové povrchy, které byli vyrobené litím nebo vulkanizací např. klávesnice, lékařské nebo potravinářské nástroje, potažené elektronické zařízení, gumové těsnění apod.

Níže je uvedená tabulka, kde lze jednoduše vybrat vhodnou barvu k danému podkladu (materiálu):

(1) používaná jako jedno nebo dvousložková, (2) dvousložková, (3) dvousložková, (4) vypalovaná jednosložková, (5) předupravený materiál, (6) po úpravě

Tabulka pomocných prostředků:

(1) bez přísad

Standardně dostupné odstíny:
16 lesklých odstínů pro jednosložkové barvy
22 lesklých odstínů pro dvousložkové barvy
11 MX odstínů
3 procesní barvy
5 fluorescenčních odstínů
5 metalických odstínů

Tabulka dostupných odstínů dle typu barvy:

Poznámka:
Všechny informace obsažené v tomto technickém listu jsou uvedené na základě našich současných znalostí. Tyto informace není možné brát jako závazné, protože pracovní podmínky i vlastnosti ostatních materiálů jsou mimo naší kontrolu. Vždy na začátku nebo při zahájení nové výroby doporučujeme provést kontrolu a zkušební testy, kterých cílem je ověřit vhodnost výrobku. Použití produktu v jiné oblasti, než pro kterou je výrobek určen, je výhradně na odpovědnosti uživatele.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

Vytvořilo studio Shot Creative